Výkup podílu nemovitostí

Zdědili jste po svých příbuzných společně se sourozenci nemovitost? Stali jste se tedy spoluvlastníky nemovitosti, ale Vy byste raději získali větší finanční prostředky? Získali jste po rozvodu podíl domu nebo bytu, o který nemáte zájem? Jste z jakéhokoliv jiného důvodu majitelem části domu, bytu nebo chalupy a přestal Vám tento typ vlastnictví vyhovovat? Máte s ostatními vlastníky neshody a nejste schopni je řešit? V těchto, ale mnoha dalších situacích Vám dokážeme pomoci a zajistit výkup podílu nemovitosti.

Co musím udělat pro prodej podílu nemovitosti?

Pokud jste se pevně rozhodli, že svůj podíl už dále nechcete vlastnit a chcete ho prodat, musíte nejprve oslovit všechny ostatní vlastníky. Až pokud oni neprojeví zájem, můžete ho nabídnout třetí osobě. Pokud zájem projeví a shodnete se na podmínkách prodeje, není moc co řešit. Bohužel takhle ideálně to jde málo kdy. Pokud prodej ostatním spoluvlastníkům neprojde, můžete ho prodat pomocí realitní kanceláře, ale i bez ní. Musíte však počítat s dlouhým procesem, který trvá častokrát déle, než jen ideálních pár měsíců. Další možnost představuje výkup podílu nemovitostí, kdy se nečeká na žádného kupce a peníze dostanete ihned na ruku nebo na účet. 

Kolik peněz dostanu v případě výkupu podílu nemovitostí?

Vzhledem k tomu, že nejde o klasický prodej, ale rychlý proces, kdy není na co čekat, možná můžete být trochu skeptičtí. Dovolte nám, abychom Vás uklidnili. Snažíme se najít takové východisko, které bude našim klientům vyhovovat, tudíž nabízíme nejvyšší možnou výkupní cenu za podíl. Tato cena je stanovena naším specialistou, který má letité zkušenosti a v oblasti nemovitostí se dobře orientuje. Ovlivňuje ji samozřejmě lokalita, ve které se nemovitost nachází. Nemusíte se obávat, že bychom Vaši nemovitost z důvodu špatné lokality nevykoupili. Vykupujeme po celé České republice nehledě na lokalitu. Dále bude mít na cenu vliv typ nemovitosti, její velikost, stav a v neposlední řadě je důležitá i velikost Vašeho podílu. Zájem máme o jakkoliv velký podíl. 

Co když je můj podíl v exekuci, zástavě nebo je předmětem věcného břemena? 

I v tento okamžik Vás můžeme uklidnit. Žádná z těchto skutečností pro nás nepředstavuje problém, který by snad mohl výkup překazit. Naši specialisté se postarají o vše za Vás.