Výkup podílu domů

Koupili jste si se svými přáteli prázdninový dům a zjistili jste, že spoluvlastnění není jen o tom si společně užívat volné dny na zahradě u grilu, ale že to sebou nese i starosti a hlavně povinnost se vždy na všem domlouvat? Zdědili jste společně s dalšími příbuznými jeden dům? Nechcete řešit co s ním a raději byste viděli na svém účtu přírůstek peněz? Rozvedli jste se a vlastníte podíl domu, který chcete rychle prodat? Slyšeli jste o výkupu podílu domů, který nabízíme?

Jak mohu naložit se svým podílem?

Spoluvlastnění sebou nese kromě výhod i řadu povinností a jedna povinnost se vztahuje i k samotnému prodeji podílu. Pokud již dále nechcete spravovat svůj podíl a jste rozhodnutí pro prodej, musíte nejprve umožnit odkoupení ostatním vlastníkům. Takto je to dáno úpravou zákona. Pokud ostatní vlastníci odmítnou, můžete ho prodat, komukoliv budete chtít. To znamená, že se můžete rozhodnout i pro variantu v podobě výkupu podílu domů. 

Proč dát přednost výkupu podílu před klasickým prodejem?

Prodej podílu domu není totéž, co prodej domu. Řada potencionálních kupců má zájem o celou nemovitost, tudíž je spoluvlastnictví, a s tím spojené povinnosti, odradit. Tím pádem se klasický prodej, ať už svépomocí nebo prostřednictvím realitní kanceláře může táhnout a nikde není zaručeno, že k prodeji dojde. Výkup Vám nabízí rychlý a bezstarostný proces prodeje podílu domu, aniž by se čekalo na vhodného kupce, se zárukou rychlého vyplacení peněz do 1 dne. V rámci výkupu Vám zajistíme veškeré potřebné dokumenty, vykomunikujeme vše s příslušnými státními orgány a výkup dotáhneme do zdárného konce. 

Věcné břemeno, exekuce, zástava, atd.. – Jak velký problém to představuje?

Žádný. Ve svých řadách máme specialisty, kteří si s tímto poradí a výkup to tak nijak neohrozí. Nezávazně nás kontaktuje a zjistěte více.