Výkup podílu bytů

Vlastnili jste s manželkou nebo manželem společně byt, rozvedli jste se a získali jste na základě soudního řízení jeho podíl? Nemáte zájem v něm bydlet a nemůžete se shodnout s bývalým protějškem na podmínkách pronajímání? Vlastníte na základě dědického řízení s ostatními sourozenci podíl na bytě a Vám tato forma dědického vyrovnání nevyhovuje a raději byste byli za finanční prostředky? Řešením může být výkup podílu bytů.

Co musím udělat pro prodej svého podílu bytu?

Pokud se rozhodnete, že ve spoluvlastnění bytu nechcete nadále setrvávat, musíte od 1. ledna 2018 svůj podíl nejprve nabídnout ostatním spoluvlastníkům. Takto je to stanoveno ze zákona. Nastat mohou dvě varianty. První variantou je, že jeden ze spoluvlastníků zájem o Váš podíl projeví, bude mít dostatek peněz nebo získá finanční prostředky a Váš podíl jednoduše odkoupí. Častokrát se však přihodí i druhá varianta a to ta, že buďto nikdo z nich zájem neprojeví, anebo projeví, ale nebude mít dostatek peněz a ve finále se prodej neuskuteční. Pak můžete svůj podíl nabídnout na trhu s nemovitostmi a to jak sám, tak i přes realitní kancelář. Není však tak jednoduché prodat jen podíl na rozdíl od celé nemovitosti. Pokud na peníze spěcháte nebo jednoduše nechcete čekat měsíce nebo roky, až se prodej uskuteční, naskýtá se možnost v podobě výkupu podílu bytů. 

Co musím udělat pro vykoupení svého podílu?

Stačí, když nás pouze kontaktujete. To je celé. O vše ostatní se postaráme za Vás. Náš pracovník si s Vámi sjedná schůzku. Je potřeba se podívat na stav bytu, zmapuje lokalitu, ale samozřejmě záleží i na podílu, který vlastníte. Čím větší podíl, tím více finančních prostředků dostanete. Následně bude vytvořen návrh výkupní ceny a kupní smlouvy, pokud budete souhlasit, zajistíme veškeré potřebné formality a celou záležitost dotáhneme až do konce včetně přepisu na katastrálním úřadě. Své peníze za podíl bytu získáte okamžitě do 24 hodin. Stačí jen, abyste si vybrali, zda je chcete dostat v hotovosti nebo převodem na Váš účet. 

Pomůžeme Vám i v případě zástav, exekucí a věcných břemen.